Historie firmy HJC

Od roku 1971 se HJC specializuje výhradně na výrobu motocyklových přileb. S téměř padesátiletou historií se HJC zavazuje poskytovat nejvyšší kvalitu přileb pro motocyklisty v Evropě a po celém světě. Se svými 3 závody - v Číně, Vietmanu a Jižní Korei dodává HJC svoje výrobky do celého světa a patří mezi špičku v technologiích i prodejích. V uplynulých letech, firma HJC vynaložila značné úsilí na vývoj nových technologií a výrobních kapacit. Výsledek tohoto úsilí je impozantní.

S úspěšným zavedením přileb RPHA 10 Plus se svou P.I.M technologií, se HJC stává nejvíce poptávanou značkou v celé Evropě. Její nástupce RPHA 11 je vysoce výkonná sportovní / volnočasová přilba navržená s přispěním  Moto GP hvězd Benem Spiesem, Jorgem Lorenzem, Jonasem Folgerem, Andrea Iannonem či Calem Crutchlowem. S jejich pomocí se vyvinula extrémně lehká multikompozitní přilba, jejíž skořepina s P.I.M Plus technologií v sobě kombinuje materiály jako karbon, aramid a skelné vlákno, které zaručují ochranu za jakékoliv situace. Úspěšná a funkční techlogie P.I.M Plus se rozšířila i na touringové a výklopné přilby a vznikla tak celá řada RPHA - sportovní RPHA 11, touringová RPHA 70 se sluneční clonou a pohodlná výklopná přilba RPHA 90. 

Kromě bezpečnosti a funkčnosti myslí HJC i na vzhled. Spojením s komiksovou firmou Marvel vznikly jedinečné designy, které byly tak úspěšné, že se firma rozhodla spojit s dalšími společnostmi a v současnosti jsou k dispozici přilby inspirované sérií Star Wars, filmy od společnosti Pixar a nově také DC komiks. 

Pro méně náročné uživatele jsou k dispozici integrální polykarbonátové přilby z řad c70, nebo i70, která je nástupcem prodejního hitu IS-17. Z výklopných přileb je na výběr řada c90 a IS-MAX II. 

V kategorii otevřených přileb najdeme několik modelů pro použití na různé typy strojů - FG-JET, FG-70s, IS-33 II. 

Pro enduro a cross jezdce jsou v nabídce řady přileb i50, FX Cross, CL-MX II a nejvyšší řada RPHA X, vyvinutá s pomocí FMX jezdce Nate Adamse. 

S přidáním modelů uvedených výše, je zřejmé, že HJC je nadále značka, která se zajímá o motorkáře po celé Evropě – poskytuje jim bezpečné, pohodlné, kvalitní a stylové helmy.